Kas tavo IFAK’e?

Trumpas atsiliepimas — gaminat puikius dalykus, bet vienas iš jų pagaliau gali įgyvendinti vieną seną norą. PMP krepšelio greito nuėmimo platforma yra tai, apie ką seniai galvojau — vežiotis savo IFAK su savimi. Turiu šaulio gelbėtojo kvalifikaciją ir dabar, reikalui esant, galėčiau teikti pagalbą bet kur, ne tik per pratybas. Nes po pratybų dabar labai lengva nusikabinti savo medicininį krepšelį ir įsimesti į mašiną, o važiuojant į pašaukimą — prisikabinti atgal. Tai, ko labai man trūko.

Tokio atsiliepimo apie savo PMP priemonių greito nuėmimo platformą sulaukėme iš patenkinto kliento. Labai vertinu atsiliepimus apie gaminius ne todėl, kad geras žodis paglosto savimeilę, bet labiau esu suinteresuotas sužinoti, kaip naudojate Matuza Tactical gaminius. Kurdami savo produktus galvojame apie pagrindinę specifinę jo funkciją, o tikslas būna pasiektas, kai sukurtas gaminys ją atlieka. Remdamiesi savo patirtimi ir vaizduote dar galime pritaikyti jį papildomoms funkcijoms, bet tikrai negalime numatyti tiek panaudojimo galimybių, kiek jų galite rasti jūs.

Klientas pasidalino idėja kaip būti pasiruošusiam suteikti PMP sau ir kitiems ne tik per pratybas, bet ir kasdieniame gyvenime. Pirmosios medicininės pagalbos žinios, kurias įgyjame tarnyboje, bene labiausiai praverčia ir nusirengus uniformą. Todėl PMP dėklas su sukomplektuotas priemonėmis, kuriomis mokate naudotis, reikalingas ne tik ant ekipuotės liemenės, bet ir kuprinėje tiek vykstant į tarnybą, tiek važiuojant į gamtą ar tiesiog būnant namie.

Komplektacija

Karys pasidalinęs savo mintimis apie tai, kokią naudą jam duoda greito nuėmimo platforma PMP dėklui, atsiuntė ir keletą savo ekipuotės nuotraukų ir aprašė kas telpa jo PMP dėkle.

Kario liemenė su PMP priemonių dėklu sumontuotu ant Matuza Tactical greito nuėmimo platformos.
Dėklas paruoštas naudoti ir civiliame gyvenime.
PMP priemonių dėklo komplektacija.

PMP priemonių dėklo komplektacija:

 • žirklės;
 • C.A.T. turniketas;
 • spaudžiamasis (izraelietiškas) tvarstis;
 • pleistras;
 • nitrilinės pirštinės;
 • hemostatinis tvarstis (Cellox Gauge);
 • folijos antklodė;
 • nuskausminamieji vaistai;
 • markeris;
 • du pincetai erkėms ištraukti;
 • dvi skarelės;

Savo dėklą dar norėtų papildyti krūtinės tvarsčiu (chest seal), steriliomis servetėlėmis ir nukentėjusio kortelėmis.

Pabaigai

Kariai yra skatinami būti aktyvūs stresinėse situacijose, kuo galime įsitikinti skaitydami naujienas, pranešančias, kad kažkur nutikus avarijai pagalbą iškvietė ir iki jai atvykstant nukentėjusiais pasirūpinę asmenys buvo pro šalį važiavę kariai. Kariai tam turi reikiamas žinias ir reikiamus įgūdžius, o jei toks karys dar turi ir PMP priemones, kuriomis moka naudotis, kažkam tai gali reikšti išgelbėtą gyvybę.